Захарченко перебрався в резиденцію Ахметова

Керівник ДНР 40-річний Олександр Захарченко перебрався у колишній маєток олігарха 50-річного Ріната Ахметова в Донецьку, про це повідомляє сайт МАГНУШ СЬОГОДНІ з посланням на gazeta.ua.

17 березня підлеглі Захарченка перевозили вантажівками його майно в палац у північній частині місцевого ботанічного саду. Там Ахметов жив до війни. Захарченко у цей час поїхав у Крим святкувати третю річницю “референ­думу”.

Ахметов — не перший власник помешкання. Колишню державну дачу збудували наприкінці 1980-х до приїзду президента СРСР Михайла Горбачова. У 1990-х її захопив донецький бізнесмен із кримінальним минулим Янош Кранц. Його розстріляли в листопаді 1992-го. У домі поселився кримінальний авторитет Ахать Брагін, відомий як Алік Грек.

15 жовтня 1995 року на донецькому стадіоні “Шахтар” під час футбольного матчу Ахать Брагін загинув від вибуху потужного радіокерованого пристрою. Бізнес Грека разом із резиденцією “успадкував” Рінат Ахметов. 2004-го узаконив право власності на 22 га землі під маєтком. 2012-го перебудував і оздобив будинок на власний смак. Його порівнювали із французьким Версалем. На вході — система фонтанів. Дах палацу підтримують мармурові скульптури. Фасад — позолочений. На присадибній території викопали штучне озеро. На березі звели котеджі, будинок рибалки й басейн.

Коли 2014-го місто обстрілювали, маєток не чіпали, згадують місцеві. Його охороняла фірма, яку пов’язують із банд­формуванням “Оплот”.