З початку року викрито 28 бойовиків

З травня минулого року в обласному главку поліції було створено спеціальну групу з документування осіб, які брали участь у незаконних збройних формуваннях. Лише протягом останнього місяця співробітниками підрозділу притягнуто до кримінальної відповідальності 28 учасників терористичних угруповань.

Правоохоронці щодня документують злочинну діяльність учасників незаконних збройних формувань та їх пособників. У січні поліцейські затримали Звіздаря, Снупі, Потапа та інших бойовиків, які несли службу у лавах терористів – «Оплоті» та інших угрупованнях. Серед них є ті, що захоплювали виконкоми у Маріуполі та Краматорську, блокували військову частину в Артемівському районі, зі зброєю в руках здійснювали незаконну фільтрацію громадян на блокпостах у захоплених населених пунктах.

Друга категорія – це пособники та інформатори бойовиків, які різними способами передавали їм інформацію про дислокацію військовослужбовців Збройних сил України. Непоодинокими є випадки, коли пособники терористів коригують вогонь терористів по мирних кварталах. Ці люди повинні у вбивствах та обстрілах мирного населення не менше, ніж безпосередні учасники терористичних груп.

Були серед затриманих і такі, що за допомогою соціальних мереж та всесвітньої мережі Інтернет сіяли серед місцевого населення зерна ненависті до української влади та агітували земляків приєднуватися до лав терористів.

Так, днями у Слов’янську затримано 32-річного інформатора терористів, який через свій акаунт у соцмережі передавав бойовикам детальну інформацію про розташування і переміщення підрозділів Збройних сил України. Крім того, зловмисник викладав антиукраїнські відеоролики та закликав інтернет-користувачів вступати до бандформувань ДНР.

Все більше серед бойовиків таких, що розчарувалися у фейковій республіці та вирішили скористатися наданою законом можливістю звільнитися від кримінальної відповідальності. Втікачі добровільно здаються у поліцію та надають свідчення про терористичні угруповання.

Так, днями завдяки кропіткій роботі працівників спецгрупи змушений був повернутися додому 26-річний мешканець Красноармійська, який після «служби» в лавах бойовиків переховувався в одній з областей України. Відчуваючи, що на нього вже полюють правоохоронці, молодик прийшов до поліції з повинною.

З початку поточного року нагодою отримати «амністію» скористалися 3 колишні учасники незаконних збройних формувань.

Отримати шанс розпочати нове життя фігуранти можуть лише у випадку, якщо перебуваючи в лавах бойовиків, вони не брали участі у скоєнні злочинів, після проведення необхідної перевірки такі особи звільняються від кримінальної відповідальності відповідно до ч. 6 ст. 260 або ч. 2 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.