Вилучено 1 тис. 421 боєприпас на територіях Донецької та Луганської областей

Піротехнічні підрозділи ДСНС України продовжують очищувати звільнені території Донецької та Луганської областей від вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, впродовж доби піротехніками Служби порятунку було перевірено 7,09 га території на Сході країни, виявлено та вилучено 80 одиниць боєприпасів: 1 артилерійський снаряд, 1 бойову гранату, 78 інших вибухонебезпечних предметів.

Протягом січня 2016 року піротехнічні підрозділи ДСНС під час перевірки територій Донецької та Луганської областей на наявність вибухонебезпечних предметів виявили та вилучили 1 тис. 421 боєприпас. Так, у Донецькій області було вилучено 1 тис. 140 боєприпасів, у Луганській області – 281 боєприпас.

Загалом, від початку проведення робіт на Сході крани (з 6 липня 2014 року)піротехніками ДСНС виявлено та вилучено 48 тис. 618 одиниць боєприпасів, з них артилерійських снарядів – 8 тис. 596, мінометних мін 5 тис. 759, бойових гранат та мін – 6 тис. 563, реактивних боєприпасів – 1 тис. 069, інших вибухонебезпечних предметів – 26 тис. 631.

Перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 971 адміністративну будівлю та споруду, 10 тис. 634,01 га території та 37,79 га акваторії водойм.

Роботи щодо очищення звільнених територій Донецької та Луганської областей від боєприпасів продовжуються.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні вякому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Вкотре наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

Прес-служба

ДСНС України