Розпочато оптимізацію поліції

Начальник поліції Донецької області Вячеслав Аброськін провів нараду з особовим складом Дружківського відділення поліції, де сьогодні працює 99 поліцейських. Підрозділ практично укомплектований, вільні тільки 6 вакансій, але результати служби незадовільні, є багато питань до слідства, кримінального блоку, дільничних інспекторів. Генерал розглянув проблеми підрозділу та наказав у найкоротший термін налагодити ефективну роботу поліції.

За розпорядженням В’ячеслава Аброськіна зараз на півночі області працюютьспецгрупи обласного главку поліції. Спецгрупи покликані налагодити роботу в підрозділах, де є серйозні проблеми з розкриттям злочинів, невирішені кадрові питання, незадовільне реагування на звернення громадян – цеДружківка, Костянтинівка, Димитрів. Групи складаються з досвідчених працівників штабу, оперативників, слідчих, інспекторів превентивної діяльності. За результатами будуть прийняті серйозні кадрові рішення.

За підсумками січня співробітниками дружківської поліції зареєстровано 66 кримінальних проваджень. Розкрито – лише 4, з них жодного тяжкого злочину. До суду спрямовано 3 кримінальних провадження, при тому, що у відділенні працюють 24 слідчих.

Найбільше питань виникло до кримінального блоку. Начальник відділу кримінальної поліції отримав дводенний термін на виправлення ситуації з розкриття злочинів. За підсумком минулого року лишились не розкритими 8 з 11 розбоїв, 16 з 31 грабежів, більше 400 крадіжок.

– Некомплект підрозділу – лише 6 чоловік. При повному штаті такі результати – неприпустимі. До цього призвела низька організація роботи та роль керівника. Сьогодні ми шукаємо кандидата на цю посаду. Протягом тижня тут працюватиме група з главку. Вже за тиждень за результатами по кожному з керівників відділення буде прийняте відповідне рішення, – наголосив генерал.

Спецгрупу, яка налагоджуватиме роботу поліції у Дружківці, очолить полковник поліції Олександр Коломієць, досвідчений керівник з багаторічним оперативним стажем.

На нараді В’ячеслав Аброськін підняв кожного працівника підрозділу та запитав про особисті результати роботи. Було з’ясовано основні проблеми підрозділу та розроблені шляхи їх вирішення. Перше, що впливає на ефективність, – це суттєве збільшення території обслуговування за рахунок населених пунктів Ясинуватського району, які були закріплені заДружківським відділенням поліції в ході АТО. Відстань до деяких селищ складає понад 130 км. Крім того, немає взаємодії на рівні рядових співробітників, слідчих та оперативників.

В’ячеслав Аброськін пообіцяв вирішити питання про перепідпорядкування території та оптимізувати оперативні зони. Генерал зробив певні кадрові призначення та відрядив працівників базового Артемівського відділу для організації роботи профільних секторів.

– Просто займати керівні посади не буде ніхто. Я призначатиму виключно людей, які готові працювати. Ви маєте почати ефективно протидіяти злочинності, захищати безпеку та права громадян, – підкреслив очільникполіції Донеччини.

Дружківка досить спокійне місто. В день до поліції надходить до 15 повідомлень про правопорушення. Але останнім часом населення міста значно збільшилося через приплив переселенців. На цей час у місті мешкають понад 80 тисяч жителів, з них 20 тисяч – переселенці, серед яких 1756 дітей. Працюють 13 шкіл та 10 дошкільних закладів, інтернат.

Серед працівників Дружківського ВП переселенців, тих, хто не зрадив присязі та виїхав з окупованої території, – третина від усього складу. Перед початком роботи серед співробітників було проведено психологічне опитування, яке визначило основні соціально-побутові проблеми. Головною є, звичайно, відсутність житла. 26 поліцейських-переселенців орендують квартири, ще 5 – мешкають з родинами у гуртожитку.

– Потрібно одразу усувати усі недоліки. Нас очікує тиждень напруженоіроботи. Подібна оптимізація чекає на Димитрів. Зараз там проводиться комплексна перевірка. Крок за кроком ми налагодимо роботу північних підрозділів області, – зазначив начальник Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Донецькій області Олег Карагодін.

Очільник Артемівського відділу поліції Володимир Гончаров та керівник робочої спец групи главку Олександр Коломіець відзначили, що план виходу з кризи вже намічений, й за основними напрямками вже розпочато роботу.