Росія поверне Донбас Україні на своїх умовах

Росія прагне повернути Донбас Україні, але на умовах Москви. А вона прагне не повернути окуповані території, а заштовхати їх в українську політику, залишивши під контролем Росії. Саме цей сценарій просувала РФ, але його не вдалося реалізувати, про це повідомляє сайт ДРУЖІВКА СЬОГОДНІ з посиланням на ГРУШЕВСЬКОГО 5.

Таку точку зору висловив директор Міжнародного інституту демократій, глава правління Центру соціологічних і політологічних досліджень “Соціовимір” Сергій Таран.

За його словами, Росія сподівалася реалізувати цей сценарій після приходу Дональда Трампа на посаду президента США. Але, судячи з усього, і тут не вийшло.

«Тому що Сполучені Штати займають ту ж позицію по Україні, що і при Обамі. Принаймні, поки що. Росія вимушена на все це якось реагувати. І створення інтеграційного комітету “Росія—Донбас” — одна з таких реакцій. Безумовно, це спроба показати, що Росія дбає і готова спонсорувати окуповані території сходу України, на практиці ж означатиме таке ж становище, що і зараз, і це в кращому випадку», – повідомив Таран для видання «Главред».

Політолог не виключає, що на Донбас буде доставлятись гуманітарна допомога і зброю. Такий висновок можна зробити, поглянувши на досвід інших “сірих територій”, де насправді фінансова допомога з боку Росії була мінімальною — лише для того, щоб підтримувати свої традиції і мінімальну інфраструктуру.

«Тому я думаю, що зараз не йдеться про повну інтеграції Донбасу до складу Росії — мова йде про локальну інтеграцію на тому рівні, на якому вона існує вже сьогодні. Для чого створений інтеграційний комітет? Щоб у самих окупованих територій не складалося враження, що їх кинули публічно, і щоб у терористів не було такого враження», – підкреслює політолог.

Таран також зауважує, що на дипломатичному фронті Україні слід активніше говорити про те, що Росія окупувала частину нашої території, і підтримує терористів, що необхідно продовжувати санкції, що для України зміниться після створення цього «інтеграційного комітету».