Путін хоче створити “квазідержаву” на Україні

Глава Кремля Володимир Путін не планує включати окуповані території Донецької та Луганської областей до складу Російської Федерації, однак докладе зусиль, щоб на підконтрольних йому українських територіях існувала “квазідержава”.

Таку точку зору висловив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж, зазначивши при цьому, що Донбас стане кремлівською “больовою точкою” для України та країн Заходу.

“Росія не планує включити Донбас до свого складу, але прагне створити квазідержавне утворення — це в її реальних планах. Це може бути потужним важелем впливу на всі процеси в Україні, особливо це перешкоджатиме вступу України до НАТО та інтеграції в Європейського Союзу. Тому у випадку збереження проблеми Донбасу це буде постійна больова точка, на яку давитиме Росія”, – повідомив Маломуж у чаті на “Главреді”.

Також український генерал заявив, що “режим тиші” на Донбасі жодного разу не працював, оскільки Росія свідомо йде на його порушення, закидаючи при цьому звинувачення щодо зриву перемир’я українській стороні.

“Режим тиші” практично нереальний з моменту перших рішень, тому що немає для цього політичної волі ні Росії, ні України. Про це свідчить те, що з моменту домовленостей навіть на рівні лідерів країн “нормандської четвірки” у Дебальцево продовжувалися бої з великими жертвами. Тобто реальні механізми забезпечення “режиму тиші” і особливо виконавці цього процесу жодним чином не передбачені. Місія ОБСЄ та контактна група це виконати не можуть”, – додав Маломуж.

Джерело: Грушевського 5