Покровські правоохоронці взяли участь у заході, присвяченому появі української писемності

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Напередодні в стінах покровського історичного музею відбувся тематичний захід, на якому присутні дізналися про появу та історію нашої рідної мови. Серед запрошених також були і співробітники Покровського відділу поліції.

Повідомляє сайт ПОКРОВСЬК СЬОГОДНІ.

В одному із залів музею зібралися учні покровського ліцею «Надія», учасники творчого колективу «Суцвіття» та правоохоронці аби послухати цікаву лекцію, підготовлену співробітниками музею до Дня української писемності та мови. Спочатку присутнім був продемонстрований документальний фільм про преподобного Нестора-літописця, з якого і починається писемна українська мова. Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі.

Організатори заходу зауважили, що саме у різноманітних формах існування української мови (старовинні усні перекази і літописи, народні пісні і думи, казки і міфи, поетичні і прозові твори тощо) зберігається історична пам’ять та досвід нації, її світоглядні і моральні цінності, віддзеркалюються національні традиції і звичаї, тобто ознаки, що притаманні саме цій спільноті і тому є унікальними складовими національної ідентичності.

Потім учні ліцею «Надія» розказували вірші на українській мові, в яких письменники прославляли рідний край, мову, Україну та її захисників. Хлопці та дівчата добре підготувалися до заходу і прочитані ними рядки нікого не залишили байдужими. Кожен виступ зривав аплодисменти слухачів.

Далі слово взяли учасниці творчого колективу «Суцвіття». Жінки, які самі складають вірші, залюбки читали свої власні твори. В кожному слові віршів відчувалася любов письменниць до своєї рідної землі та її краєвидів. В рядках також була порушена і тема страждань нашої держави від ворога. Жінки у віршах показували незламний дух наших воїнів-захисників та дякували їм за силу, мужність та жагу до перемоги.

Правоохоронці подякували співробітникам музею за запрошення на цікаву лекцію та відмітили, що українська мова – це скарбниця духовної і культурної спадщини нашого народу і всі ми повинні пам’ятати тих, хто створив її і тих, хто продовжує ці традиції і до нині.

Покровський відділ поліції

Донецької області

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)