Остап Семерак: Україна має поступово відмовлятися від вуглецевого сценарію розвитку

Сьогодні, 4 листопада, Паризька кліматична угода набрала чинності для країн, які на національному рівні підтримали документ. Україна однією із перших країн Європи повністю завершила процедуру ратифікації Паризької угоди, яка зобов’яже країни скорочувати викиди парникових газів. Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, для України це означатиме перехід до циклічної економіки на засадах сталого розвитку, повідомляє СТІНА.

Міністр нагадав, що Паризька угода є результатом ряду переговорів на міжнародному рівні щодо протидії негативним змінам клімату.

«Ми маємо розуміти, що прогресивний світ більше не влаштовують існуючі підходи у ставленні до навколишнього природного середовища. Провідні міжнародні експерти та лідери країн реально замислюютьсянад загрозами для людства у разі, якщо розпочнуться незворотні кліматичні зміни», – зауважив Остап Семерак.

За словами Міністра, Паризька угода на відміну від Кіотського протоколу матиме справді глобальний характер і передбачає залучення до процесу всіх Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Угода також зобов’язує країни скорочувати викиди парникових газів і, відповідно, поступово відмовлятися від вуглецевого сценарію розвитку.

«Однією з вимог Паризької угоди до країн-підписантів є розробка стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Україна як країна-лідер серед підписантів Паризької угоди має поступово відмовлятися від вуглецевого сценарію розвитку. Це передбачає скорочення споживання традиційних енергетичних ресурсів, використання відновлювальних джерел енергії, запровадження енергозаощаджуючих технологій», – роз’яснив Міністр.

Остап Семерак також повідомив, що 7 листопада українська делегація візьме участь у першій Конференції Сторін, що є нарадою Сторін Паризької угоди у Марракеш (Королівство Марокко).

«Саме у ці дні починається активна робота з вироблення чітких механізмів втілення Паризької угоди на практиці. Уже 7 листопада українська делегація відбуде зі своїми напрацюваннями та пропозиціями до Марракеша, де буде відбуватися перша нарада сторін Паризького угоди», – зазначив Міністр.