Органами прокуратури Донеччини поновлено права 17 000 дітей

Діти – одна з найменш захищених категорій громадян, у зв’язку з чим прокуратура постійно виступає на захисті їх прав та інтересів. Активізація представницької діяльності органів прокуратури з питань захисту прав і свобод дітей, інтересів держави у сфері охорони дитинства у 2015 році дала позитивні результати.

 

«Із заявлених прокурорами 350 позовів на загальну суму понад 3 млн грн, задоволено понад 230 на суму 2,4 млн», – такі дані навела начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Тетяна Чекайлова.

 

Вона повідомила, що у 2015 році значна увага приділялась питанню поновлення прав дітей, переміщених з тимчасово окупованих територій, особливо з числа дітей-сиріт, інвалідів та позбавлених батьківського піклування.

 

Зокрема встановлено, що 234 дитини-сироти були евакуйовані без  документів, у тому числі тих, що підтверджують їх статус.  З цього питання проведено міжвідомчу нараду, на виконання постанови якої дітям поновлено всі втрачені документи, підтверджено їх статуси, вжито заходи до з’ясування відомостей про батьків, родичів, наявне житло та майно.

 

Крім того, зусиллями прокурорів минулого року  заявлено 6 позовів за фактами незаконної відмови батькам та особам що їх замінюють, у видачі довідок про взяття їх на облік, як осіб, які перемістились з тимчасово окупованих територій. Завдяки прокурорського втручання, 5 осіб отримали статус переселенця та право отримувати щомісячну грошову допомогу. 1 позов ще знаходиться на розгляді.

Також суд задовольнив позовні вимоги прокурорів щодо передачі у власність територіальних громад Волноваського та Артемівського районів медичних та освітянських закладів, які були перереєстровані з тимчасово окупованих територій, це дало законні підстави для їх фінансування.

Окрім цього, Тетяна Чекайлова зазначила, що у порядку господарського судочинства, судомо задоволено позов прокурора та  визнано недійсними і скасовано результати процедури закупівлі за бюджетні кошти кам’яного вугілля на суму понад 2 млн грн одним із відділів освіти області.

 

Також у сфері соціального забезпечення, за втручання прокуратури неповнолітньому, який має статус дитини загиблого шахтаря, виплачено майже 300 тис грн.