На блокпості затримали авто із номерами “ДНР

Протягом тижня на блокпостах Донеччини перевірено майже півтори тисячі одиниць вантажного транспорту, більше 9 тисяч легковиків та понад 38 тисяч фізичних осіб. В результаті проведених заходів виявлено 49 фактів правопорушень, у тому числі 4 випадки вилучення зброї та боєприпасів.

В рамках проведення контртерористичних заходів правоохоронці продовжують ретельно перевіряти транспортні засоби та документи громадян. Головною метою таких заходів є недопущення потрапляння із зони проведення АТО на мирну територію зброї, боєприпасів, вибухових речовин, виявлення учасників незаконних збройних формувань та їх пособників. Така робота сприяє зниженню рівня злочинності та стабілізації криміногенної ситуації в регіоні.

Серед десятків порушень з’явилися й такі, які раніше не зустрічалися. Так, мешканець Горлівки намагався перетнути блокпост поблизу Артемівська на автомобілі з реєстраційними номерами так званої «ДНР». Чоловік пояснив, що під час перебування на окупованій території він вирішив зареєструвати газобалонне обладнання, після чого отримав реєстраційні номери фейковоїреспубліки та забув їх зняти.

Завдяки пильності співробітників підрозділів організації діяльності блокпостів вдалося вберегти десятки мирних громадян від злочинних посягань та використання проти них зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Лише протягом останнього тижня поліцейськими виявлено 4 факти незаконного зберігання зброї та боєприпасів, у тому числі гранатомет, протитанкову міну, 2 гранати та понад 1300 набоїв різного калібру.

Особливо «пощастило» цього тижня співробітникам сектору організації діяльності блокпостів Маріупольського відділу поліції, яким вдалося виявити та вилучити ручний протитанковий гранатомет «РПГ», цинк з патронами калібру 5,45 мм у кількості 1080 одиниць, а також 250 патронів калібру 7,62 мм.

Затримано 2 особи, які підтримують зв’язок з учасниками незаконного збройного формування так званої «ДНР», 1-го безпосереднього учасника терористичного угруповання та 1 особу, яка знаходилась у розшуку за скоєння кримінального правопорушення. Правоохоронцям вдалося повернути додому людину, що вважалася безвісти зниклою. Також виявлено громадянина з документами «ДНР», якого було звільнено з місця позбавлення волі, розташованого на окупованій території.

Крім того, правоохоронці запобігають нелегальному перевезенню вантажів, у тому числі металовиробів та продуктів харчування. Протягом тижня на блокпостах Донеччини виявлено 27 одиниць вантажного транспорту без відповідного пакету документів на вантаж.

У 12 випадках зафіксовано незаконне перевезення виробів з металу загальною вагою понад 80 тонн. Ще 3 вантажних транспортних засоби, які перевозили металобрухт загальною вагою 6 тонн без відповідного пакету документів, затримані мобільною групою ГУНП в Донецькій області.

Також виявлено 5 фактів несанкціонованого перевезення продуктів харчування, задокументовано по 2 випадки транспортування дров та будматеріалів та по 1-му факту перевезення меблів, шлаку та тютюнових виробів.

Процедура перетину блокпостів доволі проста – поліцейські перевіряють документи, оглядають багажник та бажають щасливої дороги. Це займає не більше хвилини.