Міліція була для них і роботою, і домом

Без минулого не буває майбутнього. Розуміючи те, що кожен з ветеранів МВС вклав частинку свого життя у спільну справу, співробітники нинішньої поліції не забувають про своїх колег і наставників. Хто сказав, що в гості потрібно ходити лише по святах? А хто-небудь пробував приємно здивувати досвідчених, навчених роками ветеранів, просто так, без особливого приводу?

29 січня співробітники Артемівського відділу поліції – начальник відділу кадрового забезпечення Олена Пугач, старший інспектор Марія Світлична, а також заступник голови Ради ветеранів Артемівської поліції Олег Телепа з хорошими словами, бадьорим настроєм, а також пакетом продуктових наборів вирішили провідати колишніх міліціонерів. Хоча, як висловлюютьсяпрофі, не буває колишніх серед тих, хто колись пов’язав свою долю з органами правопорядку.

Володимир Матіяш був радий гостям. З 1961 по 1985 роки він працював інспектором дорожньої міліції на трасі Київ – Харків – Ростов. Знає про нинішні проблеми, як кажуть, зсередини. Володимир Григорович поділився з колегами про свої домашні клопоти, про те, як непросто виживати в наш час. А також побажав нинішнім поліцейським терпіння і здоров’я. Адже це дві складові успіху кожної людини. Ветеран задоволений тим, що його син (нині пенсіонер МВС) також продовжив справу свого батька, віддавши кращі роки важкій роботі. Взагалі, служба дає загартування, самодисципліну і віру в те, що справедливість восторжествує.

Володимир Долженко, будучи на заслуженому відпочинку, час даремно не втрачає. Тепер його хобі – бджільництво. Можливо, натурпродукт продовжує життя. Володимир Миколайович дуже радий, що його шанують і не забувають. Адже майже сорок років він стояв на варті миру і спокою громадян. І досі пам’ятає історію, яка поклала його на лікарняне ліжко аж на двадцять чотири дні. В Артемівському районі хтось унадився красти поросят. Інспектор дорожньої служби вирішив розкрутити цю справу. У поле зору правоохоронців потрапив «КАМАЗ». Аж надто підозріло поводився його водій. Почали переслідування. Біля с. Василівка зупинили машину. Водій повівся агресивно, вступивши в сутичку з Володимиром Миколайовичем. Як з’ясувалося потім, було через що. У салоні авто знаходилося крадене майно на суму понад 38 тисяч рублів. Це при зарплаті на ті часи не більше 100 рублів. І нехай викрадача поросят викрити не вдалося, зате в сітку попалася більша риба. За свою роботу Володимир Долженко отримав тоді хорошу премію.

Іван Іванович Шамардін пишається тим, що свого часу працював у міліції. Розуміє тих, хто сьогодні бореться зі злочинністю. Починав він свою діяльність у Донецьку простим міліціонером, а потім продовжив свою службу кінологом. Якось приїхав в Артемівськ з перевіркою на розплідник собаківництва. А там Вона! Його муза. Відразу закохався молодий Іван в Людмилу. Вона тоді була секретарем, а потім – завідувала канцелярією. За 24 роки служби жодного разу не пішла на лікарняний! Іван Іванович дослужився до заступника начальника міліції громадської безпеки. Пам’ятає, як в 1985 році на студентському фестивалі серед кінологів виступав зі своїм чотириногим другом Діком. За це отримав нагородний годинник від міністра МВС СРСР.

Було про що поговорити і з Надією Андріївною Мозгляковою. Надія прийшла в міліцію юною дівчиною і жодного разу не пошкодувала про це. Закінчила службу в дитячій кімнаті міліції. Через її руки пройшли сотні підлітків. Надія Андріївна горда тим, що когось її поради і настанови вивели в люди. Міліція для неї була і роботою, і домом.

Відвідавши своїх ветеранів, співробітники поліції задумалися … Про кожного з них можна написати цілу книгу … Є стимул працювати так, щоб не підвести своїх наставників.