Із Росії на Донбас заїхали понад 30 тисяч осіб у військовій формі

За словами представника США, є дані, що ці особи отримують зброю, коли прибувають на окуповані бойовиками українські території.

На двох пунктах пропуску на кордоні між Україною і Росією у районі Донбасу Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала понад 30 тис. осіб в уніформі військового зразка. Про це йдеться у доповіді представника США при ОБСЄ Деніела Байєра.

Йдеться про роботу СММ ОБСЄ в пунктах пропуску “Гукове” і “Донецьк” (Ростовська область РФ).

На думку Байєра, складно уявити, що відбувається на пунктах пропуску на непідконтрольній Києву частині російсько-українського кордону, де спостерігачів ОБСЄ немає.

Представник США в ОБСЄ підкреслив, що СММ, незважаючи на всі перешкоди з боку Росії, вдалося задокументувати дестабілізуючу діяльність Росії на сході України. РФ видає військових за цивільних.

Він зазначив, що РФ три місяці не відповідає на запит ОБСЄ з проханням дозволити спостерігачам виходити за межі зазначених вище пунктів пропуску і обходити їх периметр ззовні.

“Ми всі знаємо, що коли Росія намагається видати військовослужбовців за цивільних, це очевидна спроба приховати правду: вони їдуть в Україну, щоб воювати”, – сказав Байєр.

З його слів, є дані, що ці особи отримують зброю, коли прибувають на окуповані бойовиками українські території.

Він додав, що місії відомо принаймні про 27 випадків повернення в Росію катафалків з позначкою “вантаж 200”. “Це пляма на совісті Кремля. Вони не тільки відправляють російських синів гинути в безглуздій війни, але і ганьблять їхню пам’ять, заперечуючи їхні жертви”, – сказав Байєр.

tyzhden.ua