Донецька область досі залежить від агресора

На думку багатьох експертів після того, як світові запаси нафти вичерпаються, як паливо використовуватиметься саме біоетанол. Виробництво штучного палива – це те, що може допомогти вільній Донеччині (особливо її сільському господарству) стати незалежною від зарубіжних постачальників автотракторного пального, адже, по оцінках фахівців, біоетанольне паливо незабаром коштуватиме набагато дешевше, ніж солярка.

Як зазначив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко: «На моє переконання, за складних економічних умов використання альтернативних джерел палива має суттєве значення для стійкого розвитку аграрного сектору України. А якщо говорити загалом про Україну, то альтернативне паливо дозволить Україні швидше здобути енергетичну незалежність». За його словами, біоетанольний напрямок має стати одним з ключових у 2016 році, а виробництво і споживання біологічних видів палива розрубає гордіїв «вузол», який задушливо стискає вітчизняне сільське господарство.

І поки Дніпропетровщина дрімає, маленькі області України взялися за діло.

У Тернопільській області є 11 спиртзаводів, які майже одночасно зупинилися кілька років тому у зв’язку з економічною кризою. І лише кілька місяців тому спиртова галузь почала відроджуватись — спочатку запрацював  Зарубинецький спиртзавод — єдиний виробник біоетанолу в області.

-Ми бачимо успішний спільний проект державного підприємства і приватного бізнесу, — зазначив керівник Тернопільської ОДА Степан Барна. — Виробництво біоетанолу є для нас стратегічним завданням. Ми повинні йти в ногу з європейськими стандартами. В Україні вміст біоетанолу у пальному має складати хоча б 5%, але ця норма не виконується через його дефіцит.

Хочеться вірити, що вільна Донецька область долучиться до ініціативи Тернопільщини. Пора крокувати у ногу з часом.