Донеччина залишається однією із найбільш корумпованих областей

Українські бізнесмени знову поставили мінус боротьбі з корупцією у державних органах. Середня оцінка антикорупційного прогресу склала -0,8 балів, що значуще не відрізняється від попереднього заміру навесні цього року. 19,5% бізнесменів поставили антикорупційним заходам державних органів найнижчий бал. 52% вважають, що ситуація із корупцією залишається сталою, і лише 3,4% повністю задоволені змінами і поставили найвищий бал. Оцінювання проводилося за шкалою від (-5) до (+5), де 0 означав незмінність ситуації.

ua_gfk2
Такими є результати соціологічного опитування «Рівень сприйняття корупції бізнесом. Друга хвиля», яке представили Transparency International Україна, ТОВ Аудиторська фірма «ПрайсвотерхаусКуперс» («PwC Україна») та GfK Ukraine. На думку українського бізнесу в останні півроку рівень корупції погіршився передусім у сфері послуг (з -0,74 до -0,87 балів). Утім, є й позитивні тенденції у сфері сільського господарства – тут оцінка рівня корупція покращилась з – 0,97 до – 0,69 балів.

У цілому випадків здирництва у державних структурах за останні півроку поменшало на 1,9 п.п. – сьогодні про це говорять 12,7% бізнесу. Найчастіше примус до дачі хабара відзначався при оформленні документів на землю, офіс чи нерухомість, а також під час видачі дозвільних документів. При цьому майже вдвічі знизилася кількість випадків оплати без квитанції, вимагання благодійних внесків – з 9,3 до 4,9%. Тоді як випадки вимагання хабарів при реєстрації чи закритті підприємства та при здачі звітності почастішали в чотири рази.

Дещо змінилася географія української корупції.

Шкода, але Донецька  область продовжує пасти задніх. Так, вона опинилася аж на 23 сходинці рейтингу. І без того “збідована” область просто страждає від тягаря корупції і вседозволеності. Отож, нічого  кардинально в регіоні не змінилося – депресивна в минулому область залишається такою ж депресивною. Для прикладу,  найменш корумпованими державні органи бізнесмени вважають у Луганській, Хмельницькій (по -0,09), Чернівецькій (-0,25) та Тернопільській областях (-0,38). Остання, до речі, стала приємним відкриттям для усіх. 

Важливий секрет успіху Тернопільщини – діалог місцевої влади із представниками бізнесу та впровадження алгоритму чесної співпраці.