Донеччина не обійдеться без платних доріг

Як ми уже повідомляли, донецькі автомобілісти благають лише про одне. Єдиним виходом зі скрутної ситуації з дорогами залишається створення концесійної дороги, яка не лише спростить життя мешканцям області та міста, а й зіграє в майбутньому на руку бізнесу, його логістичній системі. Та поки Донецька влада “кимарить” та пропускає повз вуха молитви автомобілістів, у маленькому мирному Тернополі уже знають, що концесійній дорозі бути!

В понеділок, 15 лютого 2016 року, відбулась зустріч представників Тернопільщини на чолі з головою ОДА Степаном Барною, головою облради Віктором Овчаруком, головою райдержадміністраії Олександром Похилим, начальником Служби автодоріг Богданом Юликом та представниками міжнародних компаній Nayman&Co Strategy Consulting LTD та Gammon India Limited. Ціль зустрічі – започаткування співпраці та реалізації проектів інфраструктури. Представники Тернопільщини представили до уваги гостям презентацію проекту будівництва об’їзної дороги навколо міста Тернопіль на умовах концесії. В Україні немає прикладів будівництва автомобільних доріг на умовах концесії, тому проект уже зараз набув не аби якого розголосу! Хочеться вірити, що на Тернопільщині започаткують добру традицію – будувати якісні та зручні дороги.

Довідка:

Фінансування проектів будівництва автомобільних доріг планується здійснювати за кошти інвесторів на концесійних засадах відповідно до Закону України «Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг» від 15.01.2009 № 891-VI.

Повернення інвестицій концесіонер буде здійснювати шляхом збору плати за проїзд дорогою, плати за доступ і експлуатацію об’єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, а також сучасних ліній зв’язку вздовж дороги. У випадку збитковості об’єкта концесії, чинним законодавством передбачено надання концесіонеру державних дотацій, компенсацій.