До Дня писемності в Маріуполі «Український дім» організував «Літературне кафе» у дитячому садочку

В маріупольському дошкільному навчальному закладі № 130 «Перлинка» на честь Дня української писемності та мови педагогічний колектив разом з представницею громадської організації «Український дім» Людмилою Голбай взяв участь у інтерактивному заході «Літературне кафе», повідомляє MRPL.CITY.

Педколектив закладу долучився до написання всеукраїнського диктанту єдності, який провела Людмила Голбай. Завідувачка закладу Наталія Шайхутдінова зробила короткий  екскурсу в історію української писемності. Кульмінацією виступу були слова Ліни Костенко про мову: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову».

Маріупольскі педагоги занурилися в атмосферу української поетики – читали вірші  українських класиків та геніїв сучасності, народні пісні, колискові, проводили конкурси на кращого знавця художньої літератури й фольклорного жанру. Все це проходило в невимушеній, приємній обстановці з кавою та тістечками.

Усі учасники «Літературного кафе» отримали надзвичайне задоволення від такого спілкування і прийшли до висновків, що народ, який не шанує свою мову, писемність, традиції, приречений на вимирання. Тому педагоги зобов’язані нести свою велику і святу місію – навчати дітей любові до рідного слова й до Батьківщини.

Нагадаємо, День української писемності та мови – державне свято, яке  відзначається в Україні 9 листопада з 1997 року. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця –  першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.